دوشنبه, 13 تیر 776 07:42

پتنت خودروی خودران "پلیس" ثبت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

شرکت "موتورولا" (Motorola) به تازگي پتنت يک خودروي خودران را به ثبت رسانده‌ است که عملکرد يک افسر پليس را دارد و قادر به شناسايي مظنونين حامل مواد مخدر،اسلحه و الکل است.به زودي مجرمين با استفاده از خودروي خودران "پليس" و به وسيله آناليز تنفسي شناسايي و دستگير خواهند شد.

شرکت "موتورولا"( Motorola) موفق به ثبت پتنت يک وسيله نقليه خودران شده است که مي‌تواند وجود الکل، اسلحه و مواد مخدر را تشخيص دهد.

موتورولا اعلام کرد: از آنجا که دستگيري مجرمين براي کارهاي خلاف‌ کوچک، پيچيده و وقت‌گير است، انجام اين‌ کارها با استفاده از اين خودروي سريع‌تر پيش خواهد رفت. زمان افسران پليس نيز آزادتر خواهد شد.

با استفاده از اين خودرو، از مظنونين، عکس‌برداري شده و از طريق فرآيند "تشخيص چهره" تصوير آن‌ها در پايگاه اطلاعاتي پليس جست‌وجو مي‌شود.پس از اينکه چهره مظنون پردازش شد، اقدامات قانوني مرتبط صورت خواهد گرفت.

به عنوان مثال، اگر حمل مواد مخدر يا سلاح در فردي شناسايي شود، يک قاضي که با سيستم ارتباطي خودرو در ارتباط است، ممکن است حکم بازرسي و تفتيش خانه مظنون را صادر کند.

توانايي صدور حکم تفتيش بعد از بازرسي مظنون در زمانيکه داخل خودرو است، موجب صرفه‌جويي قابل توجهي در زمان مي‌شود و احتمال اختلال در شواهد و مدارک را به حداقل مي‌رساند.

سال گذشته، "موتورولا" پتنت يک تلفن همراه را به ثبت رساند که با استفاده از افزايش حرارت صفحه، قادر به تعمير خود بود.

فرآيند تعمير گوشي با استفاده از ماده "پليمر" صورت مي‌گرفت. زيرا پليمر ماده‌اي است که مي‌تواند به هنگام افزايش دما تغيير شکل بيابد و دوباره به حالت اوليه خود بازگردد.

اين پتنت نيز در آمريکا به ثبت رسيد و به کاربران اين امکان را مي‌داد که با استفاده از يک اپليکيشن، مشخص کنند که دقيقا کدام قسمت صفحه نمايشگر موبايل آسيب ديده است.

 

منبع: ایسنا

بازدید : 353
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732