یکشنبه, 12 تیر 776 07:28

پهپادهایی با توان دنبال کردن خودکار سوژه‌های متحرک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

شرکت چيني "دي‌جي‌آي"(DJI) در اوايل ماه جاري، از ابداع دو پهپاد جديد رونمايي کرده است.

اين دو پهپاد موسوم به "ماويک 2 پرو" (Mavic 2 Pro) و "ماويک 2 زوم" (Mavic 2 Zoom)، پيشرفته‌ترين پهپادهايي هستند که تاکنون در اين شرکت توليد شده‌اند. اين پهپادها به رغم اينکه قدرتي بيش از پيش دارند، از بسياري جهات تقريبا به نسخه ابتدايي شبيه هستند؛ بنابراين براي مشخص شدن تفاوت‌ها بايد مورد آزمايش قرار گيرند.

تمام ويژگي‌هاي دو پهپاد، به غير از حمل دوربين، تقريبا شبيه به هم است؛ بنابراين هر ويژگي که به دوربين مرتبط نباشد، در مورد هر دو پهپاد صدق مي‌کند.اين دو پهپاد از نظر ويژگي‌هاي مربوط به پرواز، پيشرفت خاصي نسبت به نسخه ابتدايي نداشته‌اند؛ به غير از اينکه مي‌توانند دو دقيقه بيشتر در آسمان بمانند و کمي سريع‌تر پرواز کنند. قابل توجه‌ترين پيشرفت نسخه‌هاي جديد، نرم‌افزار، توانايي حس کردن و دوربين‌هاي آنهاست.

پهپادهاي ماويک 2، با فناوري رديابي "ActiveTrack 2.0" شرکت دي‌جي‌آي کار مي‌کنند که امکان دنبال کردن هر سوژه متحرک را به صورت خودکار با دقتي بيش از پيش برايشان فراهم مي‌کند.

به علاوه، هر دو پهپاد به سيستم "OcuSync 2.0" مجهز هستند که آخرين نسخه فناوري انتقال ويدئوي اين شرکت است و امکان ديدن مناظر تحت پوشش پهپاد را براي کاربر فراهم مي‌کند.به گفته دي‌جي‌آي، اين پهپادهاي جديد، به سيستم حسگر محيطي پيشرفته مجهز هستند؛ در حالي که نسخه ابتدايي ماويک، تنها مي‌توانست اشياي مقابل خود را تشخيص دهد.

ماويک 2 پرو، يکي از دوربين‌هاي پيچيده‌ شرکت "هاسلبلاد" (Hasselblad) و يک حسگر يک اينچي را با خود حمل مي‌کند. ماويک 2 زوم نيز يک حسگر دارد و قابليت بزرگنمايي آن، بين 24 ميلي‌متر تا 48 ميلي‌متر است.

ماويک 2 مي‌تواند به مدت 29 دقيقه در شرايط مطلوب پرواز کند و به خاطر طراحي آيروديناميک خود مي‌تواند تا حداکثر 31 دقيقه در آسمان باقي بماند و هفت مايل در ساعت را به طور پيوسته طي کند.

نرم‌افزار هدايت اين پهپادها، کاملا قابل اطمينان است و کاربر مي‌تواند بدون مشکلات مربوط به کنترل، آن را به مقصد برساند.

 

منبع: ایسنا

بازدید : 286
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732